Справжнє мистецтво завжди є реакцією на оточуючий світ. Митці сприймають суспільну несправедливість як особисту образу – і виплескують своє обурення у піснях, картинах, акторських постановках. Тому творця не можна обмежити соціальними, логічними, а тим більше матеріальними рамками.
Підтвердження цьому ми знаходимо у творчості надзвичайно яскравого та самобутнього харківського театру «Арабески». 25 років тому п’ятеро студентів грали свою першу виставу за творчістю Миколи Хвильового у Харківському літературному музеї посеред документів та особистих речей розстріляних українських письменників. Сьогодні «Арабески» самі готові поділитися досвідом із менш досвідченими, але такими само запальними та небайдужими українцями.
2017 рік для театру видався насиченим. Актори «Арабесок» активно спілкувалися із молоддю: розробили квест та лекцію для школярів за мотивами «Енеїди», попрацювали з учителями та викладачами педагогічного університету та активістами харківського осередку Української академії лідерства, які на базі театру показали власну виставу. Колектив театру також відвідав Чугуїв, Слов’янськ, Краматорськ, та домовився про створення спільних проектів з місцевими громадами, оскільки у цих містах поки що немає театрів.
«Арабески» працюють із ветеранами АТО у рамках реабілітації колишніх військовиків. У результаті цієї роботи до лав творчої команди приєдналися двоє наших захисників, які тепер відстоюватимуть українську ідентичність мовою мистецтва тут, у мирному житті. «Арабески» також активно борються з деінтелектуалізацією українців за допомогою читань та безкоштовних лекторіїв, на які запрошують розповісти про досвід реформ фахівців із Польщі та США.
Здається, джерело ідей для творчості та розвитку у команди «Арабесок» невичерпне. Ми бажаємо цим енергійним та закоханим у свою справу людям успішного втілення своїх планів та нових сміливих вистав і проектів.