«Український килим»

«Український килим» – мистецька династія величного роду Саєнків

4170-1-3

Приємно, що до сторінок культурної спадщини України, які писалися і передавалися цілими родинами, такими як Бойчуки, Кричевські, долучилася і родина Саєнків, яка продовжує творити і надихати. 2012 рік зустрічає нову книгу-альбом під назвою «Український килим», що уособлює в собі яскраву творчість талановитої родини Саєнків – Олександра Саєнко, Ніни Саєнко та Лесі Майданець-Саєнко, і являється переконливим прикладом розвитку мистецьких традицій, спадкоємності поколінь і досягнень українського мистецтва. Ця талановита трійця вразила своїм талантом не лише рідну і омріяну в своїх витворах мистецтва Україні, а й Європу, Азію, Америку та Австрію.

У книзі-альбомі презентується колекція гобеленів та килимів, які мають яскравий національний характер і відображають всю силу та творчий дух нашого народу, всі ті традиції, які не можна забувати, які є основою духовності незалежної України. Триєдність цієї могучої династії являє собою великий синтез сучасного і минулого, адже естетичні особливості декоративності Саєнків народжуються зі слов’янської душі праукраїнців, яка відлунюється в новаторському самовираженні митців, щоб пробудити почуття нових поколінь у сприйнятті багатої культурної спадщини нашої країни.

Свій талант і неперевершене бачення прекрасного Олесандр Саєнко передав свої донці і онуці, які, заряджені цією творчою енергією, продовжують творити далі, кожна в своїй неповторній манері. Ніна Саєнко- вірна берегиня родинного вогнища, разом зі своєю дочкою Лесею Майданець, захоплено працюють в Мистецькій студії Олександра Саєнка для дітей з вадами слуху, прищеплюючи їм відчуття краси і любові до народного ткацтва, традиційного і авторського розпису, чим вводять їх у світ сучасного професійного мистецтва, у світ прекрасного.

Наш благодійний фонд з превеликим задоволенням долучилися до виходу у світ книги «Український килим». Свій важливий внесок також надали: SigmaBleyzer, Міжнародний благодійний фонд «Фонд Олександра Саєнка», фонд Арсенія Яценюка «Відкрий Україну», компанія КОСМО, компанія «Воля», Світлана Долеско, Нінель Навроцька, Віра Сирота та Володимир Чеповий.