Василь Григорович Кричевський (1872-1952) – один з найвизначніших діячів українського національного мистецтва. Будучи фаховим художником, він вдало поєднував у собі талант архітектора, педагога, оформлювача театральних вистав, дослідника та збирача предметів українського національного мистецтва. Творча спадщина Василя Кричевського — це не тільки сотні картин, замальовок, десятки оформлених українських кінофільмів, будинки, зведені у стилі “український модерн”, а й закладені ним підвалини української державності.
В 2003 році понад 300 робіт, серед яких живописні полотна, акварелі, ескізи, графіка, орнаменти, зразки книжкових обкладинок та речі з сімейного архіву, прибули в Україну з Венесуели. Цю частину творчої спадщини видатного архітектора, графіка та педагога передала в дарунок українським музеям донька Василя Кричевського — Галина Кричевська де Лінде за сприяння міжнародної інвестиційної компанії «SigmaBleyzer» та благодійного фонду «DAAR» (Х’юстон, Техас, США).
У травні 2003 р. в Києві, Полтаві та Харкові відбулися урочисті церемонії передачі робіт Василя Кричевського в Україну. Роботи розподілено, відповідно до побажань Галини Кричевської де Лінде, між музеями Києва, Харкова, Полтави та Канева — міст, з якими тісно пов’язаний творчий шлях Василя Кричевського.
Саме із цих заходів почалась дружба та співпраця БФ ДАР із родиною Кричевських. Василь Линде-Кричевський вже двічі був в Україні, в останній раз із своїм сином.
ДАР підтримує виставки та заходи, пов’язані з Василем Кричевським, які проводяться в музеях України.
БФ «DAAR» (Х’юстон, Техас, США) та БФ «ДАР» (Україна) планують декілька проектів, які спрямовані на популяризацію ідей видатного архітектора і художника Василя Кричевського.