„Харків Василя Кричевського”

18 травня 2013 року в рамках традиційної «Ночі в музеях» у Харкові за сприяння Благодійного фонду „ДАР” відбулась друга меморіальна екскурсія „Харків Василя Кричевського”, присвячена 140-літтю від дня народження видатного українського архітектора, художника, знавця української старовини.

Більше 50-ти учасників (харків’яни і кияни) екскурсії здійснили пішо-автобусну мандрівку по пам’ятних місцях Василя Кричевського: це і пам’ятки архітектури, до яких торкнулася рука митця, і власний будинок В.Г.Кричевського на Москалівці, і заклади, в яких він вчився і працював.

Для багатьох харків’ян стало несподіванкою дізнатися, що архітектурний ансамбль центра Харкова є творінням не лише найвідомішого харківського архітектора Олексія Бекетова, а й Василя Кричевського. В тонкощах архітектури, стилях та особливостях співпраці названих митців допомагав орієнтуватися харківський архітектор, реставратор Денис Вітченко.  Його захоплююча та інформативна розповідь підчас переїзду між об’єктами екскурсії в автобусі

та біля архітектурних споруд додавала змістовності побаченому, вводила контекст перипетій драматичного життя Василя Кричевського.

По закінченню екскурсії, учасники відкрили для себе новий Харків – Харків Василя Кричевського та отримали пам’ятні буклети про харківський період життя митця.