Хрківський Музей Голокосту – перший музей Голокосту в Україні. Він був створений у 1996 році на документах і матеріалах з особистого архіву його засновниці Лариси Воловик і доповнений матеріалами, зібраними обласним комітетом «Дрогобицький Яр».
Музейні фонди постійно поповнюються матеріалами, які надають колишні в’язні гетто, городяни і жителі інших українських регіонів. За час роботи площа та напрямки діяльності музею значно розширилися. Сьогодні установа має в своєму розпорядженні штат волонтерів та співробітників, а для учнів вузів і шкіл в обов’язковому порядку проводяться екскурсії під час вивчення відповідної теми освітньої програми.
Головна мета музею Голокосту не тільки розповісти про одну з глобальних катастроф 20 сторіччя, і й підвести аудиторію до усвідомлення, що зло такого масштабу не минає безслідно, воно розкладає суспільство і людину, і тільки ми всі разом, не лишаючись байдужими, можемо змінити світ, зупинити зло, створити гармонійне суспільство.
Цьогоріч, 22 грудня Харківський музей Голокоста відзначив свою 20 річницю з дня заснування.
Урочистий захід, присвячений цій події, проходив у Харківській хоральній синагозі.
Під час заходу Ірина Бондаренко оголисила про представлення Благодійним фондом «Дар» до нагороди з нагоди 20-річчя ХАРКІВСЬКОГО МУЗЕЮ ГОЛОКОСТУ, Воловик Ларису Фалєєвну, Вальшонок Юлану Михайлівна, Леонідова Леоніда Петровича та ХАРКІВСЬКИЙ МУЗЕЙ ГОЛОКОСТУ.
Ми щиро вдячні засновникам, співробітникам та волонтерам музею за багаторічну діяльність по збереженню пам’яті жертв фашистського геноциду та шанування праведників, які рятували євреїв від загибелі. Всім тим, хто старанно працює над збереженням пам’яті, та робить вагомий внесок в освітлення складної історії Голокосту в Україні.