На початку листопада в Колегіумі мистецтв у Опішному відбулась довгоочікувана презентація каталогу робіт «Міжнародні молодіжні гончарські фестивалі у Опішному (2012-2015)».
Фестиваль залучає школярів та молодь з України та інших країн світу до заняття гончарством, заохочує до вивчення його історико-мистецьких досягнень та розвитку традицій, популяризує дитячу художню творчість.
Альбом присвячено унікальній колекції творчих робіт переможців 6-9 Міжнародних гончарських фестивалів, які організовувала Державна спеціалізована художня школа-інтернат 1-3 ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» імені Василя Кричевського упродовж 2012-2015 років.
Збірка налічує 252 роботи з гончарства, образотворчого мистецтва та інших видів декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлені з різноманітного матеріалу юними мистцями з України,б Білорусії, Молдови, Болгарії, Російської Федерації, Китаю, Румунії, Туркменістану, Республіки Гана. Усі твори об’єднує гончарська тематика. Дана колекція є складовою окремого фонду шкільного художньо-етнографічного музею «Відродження», в якому зберігається понад 6500 експонатів.
Презентували видання: Людмила Овчаренко – директор «Колегіуму мистецтв у Опішному», кандидат історичних наук, заслужений працівник культури України, Валентина Подгорна – Голова Правлінні БФ «ДАР», та онук Академіка Василя Григоровича Кричевського Василь Лінде-Кричевський. Він розповів, присутнім на презентації викладачам та учням колегіуму про свою видатну та знакову для історії та культури нашої країни, родину. Адже, саме на честь мистецької родини Кричевських було названо музей гончарства у Опішному.
Як сказала пані Людмила: «Каталог є посвятою усім відомим і безіменним гончарям, які своїми глиняними творами уславлювали Україну й продовжують возвеличувати іі у світах». Тож він стане у нагоді керамологам, мистецтвознавцям, етнологам, історикам, культурологам, викладачам, учням та студентам мистецьких навчальних закладів, усіх, хто опікується мистецькою освітою України.
Ми дуже раді, що вали змогу долучитись до цього чудового проекту. Завдяки каталогу кращі роботи юних мистців побачать світ, дійдуть до глядача, будуть записані в пам`яті духовної і матеріальної культури країни, стануть ще одним інструментом у роботі культурної дипломатії, яку так важливо підтримувати саме зараз.