Гуманітарна подорож «Дару» на Схід. Частина 2. Донеччина історична й творча

Звісно ж, привітавши зі святами Луганщину, ми не могли не заїхати в гості до Донеччини. Тут на нас чекали міста Краматорськ і Костянтинівка, село Олександро-Калинове та прифронтове містечко Красногорівка.

21106503_579856475738238_4607678381842317782_nУ Краматорську свої гуманітарні відвідини ми розпочали зі знайомства з молодіжною скаутською організацією «Пласт», а точніше – її місцевим осередком. Тут наразі задіяно 22 дітей, і наскільки ж приємно бачити, що вікові традиції організації бережуть досі: дітлахи виховані, самостійні, обізнані в історії, зацікавлені у посильній допомозі власному місту. Спілкувати із ними – справжнє задоволення! Їм ми привезли книжок про історію України, туристичне обладнання та фарбу для стін.

Наступним нашим пунктом допомоги стала дитяча художня школа Краматорська – затишне й творче місце, де дітлахи вчаться малювати й готуються до вступу до художніх вишів. Ми подарували школі комп*ютер та навчальні диски, щоб діти мали можливість глибше пізнавати історію мистецтв та у будь-який момент отримувати усю необхідну для якісного навчання інформацію.

Далі на нас вже чекали Костянтинівка й Олександро-Калинове, де ми знайомилися із учасниками соціального проекту «Вишиті мрії» та музеєм українського побуту «Довкілля». Надзвичайно тепла зустріч із «Вишитими мріями» відкрила потреби переселенців та їх діток у олкалинтворчій самореалізації. Ми подарували організації нитки для вишивання та спеціальну тканину – для підтримання діяльності цих людей, які завдяки проекту знаходять у собі сили і можливості працювати.

Крім того, ми лишилися у захваті від музею «Довкілля» в Олександро-Калиновому, який руйнує стереотипи про занедбаність і відсталість українського села: місцева громада активна й згуртована, село користується широкою популярність серед туристів – як українців, так і гостей з-за кордону. Музею ми подарували фарби для підновлення та оформлення фасаду – величезне задоволення допомогти його працівникам підтримувати приміщення у такому ж охайному та барвистому вигляді.

Останнім пунктом нашої подорожі стало прифронтове містечко Красногорівка. Воно знаходиться на 1 лінії оборони – такі населені пункти знаходяться найближче до військових позицій, і, відповідно, є мішенями для обстрілів бойовиків та російських найманців. Власне, з Красногорівкою ми познайомилися у травні цього року, тому їхали вже з повним розумінням потреб міста.

Так, однією з точок нашої гуманітарної допомоги став місцевий клуб «Веселка» – такий собі осередок психологічної реабілітації, куди приходять малювати, шити й вишивати діти (а іноді – й дорослі). «Веселці» ми презентували солодкі подарунки та акрилові нитки й тканину, щоб дітки мали більше можливостей для творчості. А для більш дорослих учасників клубу у нас був особливий презент – сучасна швейна машинка з можливостями програмування візерунків та іншим, відомим лише досвідченим швеям, функціоналом 🙂

Поруч із «Веселкою» знаходиться школа №5, у якій зараз навчаються усі діти міста – будівля цієї школи є найбільш безпечною для проведення занять. Школі ми подарували величезну кількість солодких подарунків – вони стали в нагоді якраз до Дня знань!

Наша поїздка вийшла надзвичайно насиченою на враження, емоції, нові знайомства та корисні справи. Сподіваємося, дарунки Благодійного фонду «Дар» стануть нашим старим друзям та новим знайомим у нагоді. А ми – працюємо далі!