«Уроки трагедій ХХ століття на українській землі». Виставка на Донеччині

На Сході України стартує освітній проект «Уроки трагедій ХХ століття на українській землі. Спроби осмислення. Виставка, як освітній інструмент» – серія тренінгів для вчителів та гідів, розроблена спільно Інститутом Юдаїки під керівництвом Юлії Смілянської та Благодійним фондом «Дар».

Проект базується на виставках «Голодомор, Голокост, ГУЛаг – три трагедії на українській землі в ХХ столітті. Тоталітарній режим проти народу і людини», «Анна Франк. Уроки історії» та «Джерела толерантності», які включають документи, фотографії, спогади очевидців та інші матеріали, пов’язані з трьома наймасштабнішими трагедіями ХХ століття.

Всього по Донецькій області заплановано 5 освітніх семінарів, які триватимуть з листопада 2017 року до березня 2018 року. Перший семінар відбуватиметься з 4 по 6 листопада 2017 року у м. Костянтинівка Донецької області.

Проектом передбачено проведення серії лекцій і практичних занять для педагогів та гідів, які поглиблять знання учасників у заданій темі, та тренінгів, спрямованих на осмислення важливості толерантності та звільнення від історичних та соціальних стереотипів як пережитків радянської пропаганди. Також у рамках проекту заплановано демонстрацію виставок у школах Донецької області.

Оскільки проект розрахований на вчителів та гідів, значну увагу буде приділено роботі в групах та відпрацюванню ідей за матеріалами виставок та інсталяції проекту для подальшого впровадження у навчальний процес у школах.

Проект проводиться за підтримки управління освіти м. Костянтинівка. Координатором семінару на Сході виступає ГО «Культурно-освітня фундація «Лібері Лібераті».