В травні 2015-го року Харківський музей Голокосту організував та провів багато освітніх, культурно-просвітницьких програм та заходів, інформацією про які ми хочемо поділитися з вами.
Було проведено 18 екскурсій, серед яких – 2 групові та 16 індивідуальних. Екскурсії проводилися для студентів Харківської академії культури та для молоді із України, Росії, Грузії, Турції та Ічкерії.
Освітні та культурно-просвітницькі програми включали в себе випуск газети «Дайджест Е» № 5 (191) та заняття по вивченню єврейських класичних текстів і традицій. Протягом усього місяця активно велася підготовка виставки до 70-річчя Перемоги у Другій світовій війні, а до Дня визволення і возз’єднання Єрусалиму була прочитана лекція «Єрусалим у віках» та показаний ізраїльський фільм «В Єрусалимі» (Д. Перлова). Було проведено зустріч в рамках міжнародного проекту «Eyes of culture» з молоддю різних країн на тему толерантності в сучасному українському суспільстві.
Зусиллями музею Голокосту та ХОК «Дробицький Яр» була відкрито дві меморіальні дошки: відомому архітектору Віктору Абрамовичу Естровічу на будівлі, яку він спроектував і в якій жив до своєї загибелі від рук нацистів в окупованому Харкові в грудні 1941 року в Дробицькому яру, а також – відомому вченому, засновнику щелепно-лицевої хірургії, заслуженому діячеві науки, професору Мойсею Борисовичу Фабриканту на будівлі, яка знаходиться на пл. Поезії, 5, де жив і працював вчений.
7- го травня, в Ізраїльському культурному центрі відбулася церемонія нагородження ветеранів ІІ Світової війни пам’ятними медалями, від Держави Ізраїль спільно з Ізраїльським Союзом солдатів і партизанів, інвалідів, ветеранів війни з нацизмом, до участі у цьому заході долучився і музей Голокосту. Також, серед інших заходів – відкриття виставки в НТУ «Харківському політехнічному інституті», присвяченої 70- річчю закінчення Другої світової війни та урочистий концерт з нагоди 224-ї річниці затвердження конституції Польщі, а також Дня Полонії і поляків за кордоном.
Фонд висловлює свою повагу та вдячність Ларисі Фалеївні Воловик – президенту Харківського музею Голокосту, адже вона робить велику справу по збереженню, переосмисленню та шануванню історії, заохочуючи програмами та заходами до цього суспільство, особливо молодь.