Свій гідний внесок до святкування 200-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка внесла родина Саєнків – це книга-альбом, яка носить назву «Олександр Саєнко: Шевченкіана», автором якої є донька мистця – Ніна Олександрівна Саєнко. Книга вийшла за підтримки Міжнародного благодійного фонду «Фонд Олександра Саєнка», Благодійного фонду «ДАР» та Благодійного фонду Богдана Гаврилишина.
Ми щиро вітаємо Ніну Олександрівну з цією подією, адже матеріали до цієї фундаментальної книги готувалися не один рік, а образу великого Кобзаря, інтерпретації його творів, Олександр Саєнко присвятив дуже велику кількість робіт. Дійсно, аналізуючи творчу спадщину Саєнка, просто не можливо не відчути вплив волелюбних мистецьких ідей Тараса Шевченка. І цей вплив, починаючи з 1920-го року в Українській академії мистецтв, активно пронизував весь творчий шлях миcтця.
Шевченкіана Олександра Саєнка увібрала в себе монументальні панно та живописні роботи Олександра Саєнка 1930-1950-х років, головною тематикою яких було перебування Шевченка на Чернігівщині, зокрема в Борзні та її околицях. В цій книзі вперше було подано відомості про дві акварелі (з репродукціями), створені, ймовірно, Тарасом Шевченком під час перебування на Борзнянщині. Понад 100 малярських полотен, акварелей, графічних аркушів та рисунків відтворюють сцени зустрічей поета з українськими діячами культури та селянами. Значну цінність становлять зарисовки архітектури, творів народного мистецтва, якими цікавився Тарас, а також збережені старожитності.
Ніна Олександрівна цією книгою передала всю любов та зацікавленість свого батька творчістю та життям великого Кобзаря.
Шевченкіана Олександра Саєнка
- Толерантність – як спосіб виживання людства в ХХ столітті. Діалог вбитих в ХХ столітті, із тими, хто живе в ХХІ. Спроби осмислення
- Відкриття виставки “Шевченкіана Олександра Саєнко” в Національному музеї Тараса Шевченка