28 листопада 2014 року в Музеї Івана Гончара до святкування річниці Революції Гідності відкрилася виставка «Творчість Свободи: (р)еволюційна культура Майдану», у фокусі якої висвітлення народної творчості протестного руху.
На виставці представили понад 500 експонатів, наповнених емоціями та переживаннями революціонерів: від барикадного «хенд-мейду» до унікальних артефактів – розмальованих касок та щитів, обгорілих наметів, слоганів та прапорів з «Йолки», «коктейлів Молотова», 10-ти метрового розмальованого панно та багато іншого.
Мультимедійна частина виставки дозволяє відвідувачу пройти віртуальний тур «Майдан 3D», зануритись у революційний мелос, прослухавши пісні та аудіозвуки Майдану, поринути в революційні спогади, проглянувши відеоісторії з Євромайдану та поділитися власними на «Сцені історій» чи на стіні «Голосів відвідувачів». Відвідувачі також можуть написати та надіслати лист знайомим або воїнам через Пошту Майдану, та відкривати для себе нове у Бібліотеці Майдану.
Таким чином, виставка вибудовує освітньо-комунікаційну платформу, збиральницький майданчик та тестову модель майбутнього Музею Майдану. Програма виставкового проекту буде дуже насиченою ще протягом двох місяців, передбачаючи дискусійні зустрічі, кінопокази, перформанси і флешмоби, майстер-класи, презентації видань і громадських ініціатив та багато іншого, тому усі охочі можуть долучитися до низки цікавих заходів.
Куратор проекту: Ігор Пошивайло.
Організатори: Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Музей Свободи/ Музей Майдану, медіа проект MYMEDIA та Благодійний Фонд «ДАР».
Партнери: Міністерство культури України, Департамент культури КМДА, Український інститут національної пам’яті, Музей історії міста Києва, Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни1941-1945 років», Постійна комісія Київської міської ради з питань культури та туризму, Мистецька сотня, Спілка художників Українського дому, Бібліотека Майдану, Пошта Майдану, ПРО. МОВА, АТ «Оболонь», компанія «РОСА».