З 15 січня – 25 червня 2013 у Державній спеціалізованій художній школі-інтернаті І-ІІІ ступенів “Колегіумі мистецтв у Опішні” проходив VIІ Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль, присвячений творчості видатного українського митця Василя Григоровича Кричевського.
Опішне на Полтавщині – унікальний центр традиційного українського народного гончарства, відомий з ХІІ століття. Наприкінці ХХ століття Опішне стало місцем проведення Національних симпозіумів монументальної керамічної скульптури “Поезія гончарства на майданах і в парках України”, Всеукраїнських дитячих гончарських фестивалів, Національних конкурсів художньої кераміки, Міжнародних молодіжних гончарських фестивалів, всеукраїнських науково-практичних конференцій і семінарів з проблем гончарства.
Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів “Колегіум мистецтв у Опішні”– єдиний в Україні освітній заклад, який надає початкову мистецьку освіту із образотворчого мистецтва та гончарства.
Серед учителів закладу – лауреати державних премій, знані майстри-гончарі, науковці Інституту керамології-відділення Інституту народознавства НАН України
Міжнародний молодіжний гончарський фестиваль – вивірена часом форма творчого спілкування молодих талантів, формування творчих художніх здібностей дітей та молоді на основі національно-культурних традицій; важливий засіб співробітництва юних мистців України; спосіб примноження духовних надбань української культури. До участі у Фестивалі запрошуються учні загальноосвітніх шкіл, колегіумів, ліцеїв, гімназій, позашкільних навчально-виховних закладів, учні та студенти мистецьких навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації.
Його організаторами є: Міністерство культури України, Державна спеціалізована художня школа-інтернат І-ІІІ ступенів “Колегіум мистецтв у Опішному”, Управління культури Полтавської обласної державної адміністрації, Інститут керамології – відділення Інституту народознавства НАН України, Національний музей-заповідник українського гончарства в Опішному.
Мета Фестивалю: залучення до заняття гончарством та до вивчення історико-мистецьких досягнень гончарства школярів, молоді; розвиток традицій гончарства, популяризація дитячої художньої творчості.
З метою вивчення сучасного стану гончарства та мистецької освіти, до участі у Фестивалі залучаються художники, експерти-мистецтвознавці, учителі, керівники гуртків, студій, центрів, викладачі мистецьких навчальних закладів.
Благодійний фонд “ДАР” висловлює щиру подяку організаторам фестивалю за вшанування багатої творчої спадщини В.Г. Кричевського! Ми дуже пишаємося тим, що розпочата нами справа з рокриття неймовірної творчості Васия Григоровича на Україні тепер починає розвиватися, жити своїм життям, що художні школи і майстерні, музеї та колегіуми тепер самі радо беруться за розповсюдження мистецького надбання великого майстра, вискористовуючи його мотиви у своїй творчості та надихаючись його різнобічною діяльністю!