Лялькотерапія

З жовтня 2009 р. до травня 2010 р. на базі Харківського інтернату № 55 для дітей з вадами розумового розвитку проводилася програма «Лялькотерапія». Ця програма – ще один напрямок роботи по проекту «Соціально-психологічна адаптація та емоційна реабілітація дітей з обмеженими можливостями, дітей-сиріт та дітей, які залишились без опіки батьків».

Програма проводиться Благодійним фондом «ДАР» та Харківським обласним громадським  об’єднанням аніматорів «Птах». З дітьми працюють викладачі та студенти лялькового відділення Харківського Державного Університету Мистецтв ім. І.Котляревського.

«Лялькотерапія» – це особлива методика роботи з дітьми. Метод лялькотерапіі передбачає виготовлення «живої» ляльки та постановку лялькового спектаклю. Діти стають «артистами», і через гру коригують свою поведінку, намагаються налагодити взаємини з навколишнім світом і позбутися власних комплексів.

Заняття проходили в двох групах. Перша група – учні 3-5 класів, друга – учні 9-10 класів.

Результатом роботи в молодшій групі стала вистава «Нічь перед Різдвом» по мотивам оповідань Н.В. Гоголя. Старша група показала виставу «Пітер Пен» по мотивам оповідань Дж. Баррі.

Заняття з дітьми інтернату викликали інтерес з боку викладачів, які працюють з дітьми з обмеженими можливостями, і вони зацікавлені в продовженні роботи. Оскільки тільки регулярність роботи може принести необхідні для дітей результати.

Заняття з «Лялькотерапії» поновляться з вересня 2010 року. Програма буде працювати ще в одному інтернаті, для дітей зі слабким зором.

Tagged on: