Молодіжна весна 2010

Третій фестиваль сучасного мистецтва.

Культурно-просвітницький центр «Будинок Нюрнберга» спільно з Благодійним Фондом ДАР та компанією «Воля» у березні, квітні та травні 2010 року провели фестиваль сучасного мистецтва. На фестивалі було запропоновано 5 тем.
Не тільки Лускунчик. Спільно з Харківською державною академією дизайну і мистецтв, де в майстерні відомого художника та викладача І. Яхіна підросло нове покоління художників-ілюстраторів, був оголошений конкурс книжкової графіки. Учасники – студенти старших курсів або випускники академії, що мають досвід оформлення дитячих книг. Темою конкурсної частини виставки стала ілюстрація до казки Ернста-Теодора Амадея Гофмана “Лускунчик і мишачий король». Другою складовою виставки стали позаконкурсні роботи молодих художників. Тут глядача вразила широта інтересів авторів. Крім традиційних українських і російських казок конкурсанти звернулися до світової класики, втіливши національний колорит і естетику різних країн і народів.
Предметна розмова. Натюрморт – основа, на якій базуються авторські візуальні ходи, прийоми, напрямки та стилі, де відображається Людина-Середовище-Предмет. Наш проект – своєрідний експеримент, спроба проаналізувати і переосмислити ті можливості, які відкриває перед сучасними художниками натюрморт. У цій категорії були представлені роботи творчого об’єднання Межа, що складається з чотирьох художників-монументалістів, випускників майстерні відомого художника і педагога В. М. Гонтарова.
Чотири грані. Третя виставка фестивалю продовжувала традиції співпраці з молодими графіками. Ця виставка представила чотирьох молодих авторів, які вже встигли заявити про себе. Їм вдалося поєднати в своїй творчості новаторство і дух традицій, пошук нових форм і високу мову поезії. Варто зазначити, що всім представленим на проекті роботам притаманний жіночий погляд, який вдало поєднується з творчою індивідуальністю кожного художника.
Невипадкові миті. Фотографія, як один з видів мистецтва, була включена до програми фестивалю. Цією виставкою ми хотіли максимально повно відобразити поняття Простір-Люди-Події. Команда вихованців студії О. Шишкова поставила перед собою завдання відійти від класичної пейзажної і портретної фотозйомки. Учасники виставки продемонстрували незвичайний погляд на звичайні предмети та події, які складно розгледіти в повсякденному житті.
Музичний сувенір. Важливою складовою культурної програми фестивалю стала музика. Ми вирішили познайомитися з новими виконавцями і включити їх в програму фестивалю. В результаті вийшов парад малих музичних форм, який виявився прикрасою наших вернісажів. У програмі взяли участь: квартет ДИВА, музичний акапельний квартет DITEM, група ДНІ ВАЛЕНТИНА.
Ми вдячні всім учасникам фестивалю і раді, що харків’яни змогли познайомитися з творчістю молодих художників, фотографів і музикантів.
Побажаємо їм успіхів на нелегкому творчому шляху.