Вітаємо Харківський музей Голокосту із 21 річницею!

22 грудня Харківський музей Холокосту – перший в Україні музей, присвячений темі цієї трагедії – святкує 21 річницю відкриття.

Важко повірити, але широта спектру діяльності, яку музей демонструє після двох десятків років роботи, розгорнулася фактично з особистого архіву однієї з його засновниць, Лариси Воловик, та на особистісних зусиллях її колег-однодумців.

Окрім звичної просвітницької діяльності музеїв – організації експозицій та проведення екскурсій – Харківський музей Холокосту виступає ще й науково-дослідницьким центром. Так, за довгі роки пошуків працівники музею підготували для музею ізраїльського меморіалу Яд ва-Шем безліч історій українських Праведників світу – людей, які в часи нацистської окупації рятували євреїв, ризикуючи власним життям.

Часто до працівників музею звертаються родичі таких людей з проханням зберегти їх сімейні спогади про часи Холокосту. Деякі з таких розповідей з’являються у газеті «Дайджест Є», яку випускають співробітники музею.

Співробітники музею наголошують, що у своїй діяльності ставлять собі за мету сприяти вихованню суспільства у толерантності та гармонії.

Ми вітаємо колектив Харківського музею Холокосту із 21-ю річницею та бажаємо, щоб результат його неоціненної роботи завжди знаходив відгук у серцях його відвідувачів.