Цьогоріч у березні Старому цирку у Харкові виповнилось 110 років! Будівлю цирку (на площі Міліціонера, 17) споруджено у 1905-1906 роках місцевим підприємцем Г. Гріке за типом цирку братів Франконі у Парижі.
Це один з 10 найстаріших стаціонарних цирків світу, які ще й досі працюють за прямим призначенням. Саме у Харківському цирку було створено перший український цирковий колектив.
Та внутрішня архітектура дозволяла використовувати тридцятиметровий за діаметром манеж ще й як сцену, тож такий проект був зручний і для театральних вистав: манеж швидко трансформувався у глядацький зал.
У театрі-цирку виступали не тільки акробати. Жонглери, дресирувальники, коміки, але і театральні трупи.
Після революції 1917 року цирк Грікке перетворили у державний і він вважався одним з кращих у минулому СРСР.
У 1974 році Держцирк переїхав у більшу за розмірами будову, а для, тепер вже, Старого цирку, почалось нове життя. Він став працювати як Український творчий центр з підготування програм і атракціонів, а у 1998 році, на базі цього творчого центру було створено дитячо-юнацьку студію циркового мистецтва «Старий цирк». У студії займаються діти та підлітки віком від 5 до 18 років. Вихованці студії приймають участь у концертах і інших міських заходах, а також у регіональних та міжнародних фестивалях циркового мистецтва.
До ювілею вихованці дитячої студії «Старого цирку», під керівництвом Світлани Момот та Дмитра Лико, підготували неймовірну святкову концертну програму і подарували всім незабутні враження. Не зважаючи на малий вік, діти працювали, як справжні професіонали. Номери силової акробатики, повітряної гімнастики жонглювання було представлено у вигляді театральної вистави.
БФ «ДАР» теж привітав колектив «Старого цирку» з ювілеєм і подарував театральній студії акустичну систему.
Від щирого серця вітаємо зі святом та бажаємо нових творчих досягнень і щоб усі починання супроводжували успіх та визнання!